Wybór biurka - na co zwrócić uwagę?

Wybór biurka - na co zwrócić uwagę?

Biurko to bardzo istotny mebel dla każdego, kto pracuje w domu, spędza czas wolny przy komputerze lub posiada dziecko w wieku szkolnym. Jest to bowiem mebel stworzony z myślą o pracy. Nie oznacza to jednak, że jego estetyka jest nie istotna, będzie przecież wpływać na wystrój wnętrza, w którym się znajduje.

W jakich wnętrzach znajduje się biurko

Wybierając biurko, warto wziąć pod uwagę estetykę wnętrza, w jakim planujemy go umieścić. Warto dobrać model, którego gabaryty będą dostosowane do wielkości danego pomieszczenia. Biurko nie może być przecież zbyt wielkie, inaczej zajmowałoby za dużo miejsca i przytłaczająco oddziaływało na pomieszczenie. Nie może być też zbyt małe inaczej praca przy nim byłaby niekomfortowa. Istotne jest również dopasowanie jego wymiarów.

Jeśli ma to być mebel przeznaczony do pokoju dziecięcego, warto wybrać model niższy i dopasowany do wzrostu dziecka. Warto zdecydować się także na model pasujący swoją stylistyką do pokoju dziecięcego oraz wyposażony np. w szuflady czy półki na książki i zeszyty oraz przybory do pisania.

Wybierając model dla osoby dorosłej, warto zdecydować się na taki, którego blat znajduje się na wysokości około 75 cm od ziemi. Jest to wysokość, która zapewni komfort wszystkim osobom o średnim wzroście. Bardzo ważne, by blat był na tyle duży, by pozwalał na umieszczenie monitora w bezpiecznej odległości od oczu. Jeśli nie planujemy korzystać z komputera stacjonarnego i chcemy ograniczyć się jedynie do laptopa, możemy zdecydować się na mniejsze biurko.

Wyposażenie

Zależnie od naszych potrzeb, możemy zdecydować się na model wyposażony w dodatkowe półki oraz szuflady. Jeśli biurko nie będzie w nie wyposażone, wszelkie ewentualne dokumenty czy akcesoria będą musiały być trzymane na wierzchu lub w innym miejscu, co sprawi, że bardzo łatwo będzie o nieporządek i zgubienie jakichś ważnych rzeczy. Z tego względu warto zawsze dobrze przemyśleć, czego dokładnie będziemy wymagać od konkretnego mebla.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl