Dodatki do salonu - zrób to dobrze!

Dodatki do salonu - zrób to dobrze!

Salon stanowi jedno z najważniejszych miejsc w naszym domu. Wszystko dlatego, że pełni on zarówno funkcję reprezentacyjną, jak i wypoczynkową. To właśnie on jest miejscem, w którym spędzamy wolny czas z najbliższymi, wypoczywamy oraz przyjmujemy gości. W niektórych mieszkaniach, gdzie nie ma oddzielnej sypialni, pełni on również funkcję miejsca do spania. Tak wiele zadań sprawia, że warto dokładnie przemyśleć jego wystrój. Istotne jest zaplanowanie salonu w taki sposób, by swoją aranżacją nawiązywał do charakteru domowników i wpasowywał się w ich upodobania.

Wyposażenie salonu

Oczywiście będziemy chcieli umieścić w salonie wszystkie sprzęty, które sprawią, że będzie to przestrzeń praktyczna. Wstawimy tam prawdopodobnie sofę, fotele lub zestaw wypoczynkowy, stolik do kawy, ewentualnie regał z książkami czy telewizor. Wszystkie te elementy są bardzo ważne, jednak one same nie będą tworzyć salonu, który wpisze się w nasze indywidualne potrzeby. O jego ostatecznym charakterze wnętrza stanowią bowiem dodatki. Różnego rodzaju ozdoby pozwolą nam sprawić, że wnętrze będzie wydawało się bardziej przytulne i przyjemniej będzie się nam spędzało w nim czas.

Dodatki – to właśnie one nadają ostatecznego charakteru wnętrzu

Podczas tworzenia aranżacji można wprost przebierać w modnych elementach, które wzbogacą wystrój. Warto zdecydować się na poduszki, dzięki którym ocieplimy wystrój oraz będziemy mogli czuć się bardziej komfortowo podczas drzemki. Warto dokładnie rozważyć również wybór odpowiednich zasłon lub firanek. Istotnym wyborem będzie wybór serwetek, obrazków na ścianie oraz wszystkiego, co wzbogaci wystrój.

Bardzo ważne, by poszczególne elementy charakteryzowały się spójną kolorystyką oraz stylistyką, dzięki czemu pomieszczenie będzie tworzyło kompletną, harmonijną całość.

Oświetlenie

Bardzo ważnym elementem aranżacji jest wybór oświetlenia. Warto zdecydować się na kilka źródeł światła. Dzięki temu będziemy w stanie dostosować je do naszych konkretnych potrzeb. Poza światłem głównym można zdecydować się na takie, które wywoła przyjemną, romantyczną atmosferę lub ostrzejsze, przy którym będziemy mogli komfortowo czytać lub wykonywać precyzyjne prace. Same lampy również mogą stanowić ozdobę. Szeroki wybór produktów, różniących się między sobą designem sprawia, że z łatwością można dobrać taki, która wpasuje się w konkretne gusta.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl